Możliwe, że Donald Trump ponownie dołączy do Facebooka za kolejne dwa lata.

Możliwe, że Donald Trump ponownie dołączy do Facebooka za kolejne dwa lata.

Ponowne pojawienie się Donalda Trumpa na platformach społecznościowych, takich jak Facebook i Instagram, ma nastąpić w ciągu najbliższych kilku tygodni. Decyzja ta została podjęta dwa lata po tym, jak inne platformy mediów społecznościowych, w szczególności Facebook, podjęły decyzję o tymczasowym wyłączeniu kont Trumpa na swoich stronach. Nastąpiło to w następstwie zamachu na Kapitolu przeprowadzonego przez zwolenników urzędującego prezydenta 6 stycznia 2021 roku. Była to demonstracja przeciwko rzekomemu sfałszowaniu wyborów, w wyniku których wygrał z nim Joe Biden. Podczas walk życie straciło pięć osób.

Pixabay

Facebook, Instagram, Messenger i WhatsApp to tylko niektóre z serwisów należących do Meta.

Nick Clegg, dyrektor generalny Meta Global, miał tak powiedzieć o stanowisku firmy: „Nie chcemy wchodzić w drogę wolnej, publicznej i demokratycznej rozmowie na platformach Meta”, zwłaszcza w kontekście wyborów w demokratycznych kulturach, takich jak Stany Zjednoczone. Sugeruje, że opinia publiczna powinna być w stanie dowiedzieć się, co mówią politycy. Kiedy przyjdzie czas głosowania, będą mogli podejmować decyzje w oparciu o te informacje.

„Decyzja o zawieszeniu działalności była bezprecedensowa i została podjęta w odpowiedzi na bezprecedensowe wydarzenia. (…) Teraz, gdy okres zawieszenia dobiegł końca, pytanie nie brzmi, czy zdecydujemy się przywrócić konta pana Trumpa; raczej pytanie brzmi, czy nadal występują takie nadzwyczajne okoliczności, że przedłużenie zawieszenia poza początkowy okres dwóch lat byłoby uzasadnione, i czy to zrobimy „Clegg podkreślił.

 

 

źródło: PAP / mł

 

Bez kategorii