Leo Messi ma niecodzienny portret

Leo Messi ma niecodzienny portret. Został zbudowany w osobliwy sposób i może być widoczny, gdy patrzy się na niego z góry.

Lionel Messi, panujący mistrz świata i jeden z najlepszych piłkarzy na świecie, dostaje swój obraz uwieczniony na… polu kukurydzy. Zostało ono wyprodukowane w Los Condores, miejscowości oddalonej o około 110 kilometrów od Cordoby, trzeciego co do wielkości miasta Argentyny, przez właściciela farmy Maximilliano Soinazze.

fot. Depositphotos / AFP News Agency / Twitter

Nasiona kukurydzy zostały zasiane zgodnie z algorytmem, który został zaprojektowany specjalnie po to, aby kukurydza rosła gęściej w regionie, który przedstawiał twarz kapitana Albicelestes. Obraz Messiego jest dostrzegalny nawet, gdy patrzy się na niego z góry. Piłkarze z Ameryki Południowej zdobyli Puchar Świata w Katarze po raz trzeci w historii turnieju i pierwszy raz od czasu, gdy Diego Maradona poprowadził stronę do zwycięstwa w 1986 roku. Turniej odbył się w Katarze.

Inżynier Carlos Faricelli był tym, który wymyślił kod dla siewników. Kod ten umożliwiał zasadzenie roślin w określonym miejscu w celu stworzenia zaplanowanego obrazu. Faricelli stwierdził, że udostępni ten kod każdemu argentyńskiemu rolnikowi, który chciałby „zasadzić” podobiznę Lionela Messiego.

 

 

Źródło: PAP / pk