Zmarł David Crosby, znany muzyk działający w latach 60. i 70

Zmarł David Crosby, znany muzyk działający w latach 60. i 70.  Nie wiadomo kiedy odszedł ani co było przyczyną jego odejścia.

W wieku 81 lat odszedł David Crosby, jeden z najbardziej znanych artystów lat 60. i 70. Na początku tego roku został włączony do muzeum Rock and Roll Hall of Fame. W czwartek ogłoszono, że artysta odszedł, a Variety jako źródło podało jego przedstawiciela.

Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci Crosby’ego ani kiedy odszedł.

David Crosby był członkiem założycielem dwóch zespołów rockowych – The Byrds oraz Crosby, Stills, Nash & Young. Pierwszy był zespół The Byrds, a następnie Crosby, Stills, Nash & Young. Crosby kontynuował sukcesy w nagrywaniu i koncertowaniu aż do 2000 roku, mimo że nigdy już nie był tak sławny jak w pierwszych latach swojej kariery.

Pixabay

Zmarły muzyk był chwalony przez publikację Variety jako „hedonistyczny szczyt stylu życia lat 60-tych”, który był zbudowany na seksie, narkotykach i rock & rollu.

[fwduvp preset_id=”vid_min” playlist_id=”pl” start_at_playlist=”” start_at_video=””]

„Kiedy usłyszałem o odejściu mojego dobrego przyjaciela Davida Crosby’ego, napełniło mnie to poczuciem głębokiej straty. Jestem świadomy, że większość ludzi woli skupić się na tym, jak burzliwy był czasem nasz związek, ale David i ja zawsze czuliśmy, że najważniejszą rzeczą w naszym życiu jest niekłamana przyjemność, jaką czerpiemy z muzyki, którą razem tworzymy i głębokiej przyjaźni, którą dzielimy „Graham Nash, który był z Crosby’m przez bardzo długi czas, zamieścił w mediach społecznościowych.

 

Źródło: PAP / pk