Jedyny w swoim rodzaju Marsz dla Życia w Stanach Zjednoczonych

Jedyny w swoim rodzaju Marsz dla Życia w Stanach Zjednoczonych

Marsz dla Życia został zorganizowany w reakcji na wyrok Sądu Najwyższego w sprawie Roe v. Wade w 1973 roku, który zalegalizował aborcję w całym kraju. To, co zaczęło się jako mały wiec w 1974 r. w Waszyngtonie, w Dystrykcie Kolumbia, szybko się rozrosło i stało się najbardziej uczęszczanym corocznym zgromadzeniem pro-life w całym kraju.

W dniu lub w okolicach dnia, który wyznacza rocznicę decyzji Roe v. Wade, dziesiątki tysięcy, jeśli nie setki tysięcy ludzi zjeżdżają co roku do stolicy kraju. Ci Amerykanie, którzy są przeciwni aborcji, spotykają się nie tylko po to, by wyrazić swój sprzeciw wobec tej praktyki, ale także by cieszyć się cudownością życia, począwszy od momentu poczęcia.

Marsz dla Życia w 2023 roku przejdzie do historii jako pierwszy marsz zorganizowany po tym, jak Sąd Najwyższy obalił wyrok Roe v. Wade i pozwolił stanom i ustawodawcom stanowym decydować o polityce aborcyjnej. To wydarzenie przejdzie do annałów historii jako pierwszy marsz zorganizowany po tym, jak Roe v. Wade zostało obalone. Organizatorzy Marszu dla Życia uważają jednak, że nadal potrzebny jest ogólnokrajowy marsz.

Marsz dla Życia 2023 – youtube.com/usatoday

„Celem ogólnokrajowego Marszu dla Życia jest nie tylko zmiana prawa na poziomie stanowym i federalnym, ale także przemiana kultury, by wreszcie aborcja stała się niewyobrażalna” – czytamy na stronie internetowej wydarzenia. „Modlitwa ojca do świętego Józefa o nawrócenie swoich dzieci”. „W miarę jak rośnie rola państw, rośnie też silna inicjatywa organizowania stanowych Marszów dla Życia; będziemy jednak kontynuować marsze każdego stycznia na poziomie narodowym, dopóki nie zostanie przywrócona kultura życia.” [potrzebny cytat] „Wraz ze wzrostem roli stanów, rośnie też silna inicjatywa organizowania stanowych Marszów dla Życia.”

Ponieważ zalegalizowana aborcja jest nadal rzeczywistością w naszym narodzie, ważne jest, abyśmy nadal pokazywali się na Marszu dla Życia z modlitewnym świadectwem, powiedział biskup Michael Burbidge z Arlington w Wirginii, przewodniczący Komitetu Konferencji Biskupów Katolickich USA ds. Działalności Pro-Life. „Nadal, jak widzimy, istnieje regularne parcie na rozszerzenie aborcji również na poziomie federalnym” – dodał. „Ważne jest, abyśmy nadal pokazywali się na Marszu dla Życia z modlitewnym świadectwem

Prezes organizacji March for Life, Jeanne Mancini, podkreśliła, jak ważne jest utrzymanie krajowego marszu. Zauważyła, że choć istotne jest, aby nasze głosy były słyszane w stolicach naszych stanów, to musimy również lobbować na rzecz nienarodzonych na poziomie federalnym. „Tak, istnieje pilna potrzeba, aby nasze głosy były znane w naszych stolicach stanowych” – powiedziała. „I to potrzebuje naszej ciągłej obecności ze sobą w stolicy naszego narodu”.

 

 

Bez kategorii