WSCHÓD WARTY ZACHODU – o promocji polskiej kultury w Chinach

wschod-warty-zachodu-–-o-promocji-polskiej-kultury-w-chinach

Duży potencjał, ogromny rynek zbytu i zaawansowana technologicznie gospodarka, to właśnie to, co przyciągnęła do Chin licznych przedsiębiorców i inwestorów. Przyciągnęło to również artystów, ludzi kultury i muzyków, którzy zdecydowali rzucić się na głęboką wodę w celu poznania chińskiej kultury i przedstawienia Chińczykom kultury zachodniej.

  • Jak promuje się polską kulturę w Chinach?
  • Czym się różni promowanie polskiej kultury w Europie, a czym w Azji?
  • Czy różnice kulturowe utrudniają nawiązanie relacji z Chińczykami?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas webinaru zatytułowanego „Wschód warty zachodu – o promocji polskiej kultury w Chinach”, uświetnionego przez gości, którzy są ekspertami w promowaniu kultury polskiej w Chinach:

  • Jan Jerzy Malicki, Dyrektor Instytutu Polskiego w Pekinie,
  • Jakub Krzeszowski, Prezes Fundacji JAZZ PO POLSKU,
  • Michał Ciesielski, polski pianista jazzowy, który od 4 lat żyje i tworzy w Chinach.

Łączymy się 21 lipca o godzinie 12:00!
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Linki do webinaru:

Jakub Krzeszowski,

manager kultury, twórca projektu i Prezes Zarządu Fundacji JAZZ PO POLSKU. Zorganizował ponad 300 koncertów dla polskich artystów w Azji, w większości w Chinach. Wziął udział niemal we wszystkich z nich, podróżując i promując polski jazz m.in. śladami Jedwabnego Szlaku. Planuje i realizuje kampanie z obszaru marketingu kultury. Specjalizuje się w komunikacji wydarzeń artystycznych. Współpracuje zarówno z instytucjami kultury, jak i niezależnymi artystami. Ukończył studia prawnicze oraz public relations. JAZZ PO POLSKU, którego jest twórcą, prezentuje szerokie spektrum możliwości polskich muzyków jazzowych młodego pokolenia na arenie międzynarodowej. Pomaga w nawiązywaniu współpracy kulturalnej i integruje środowiska artystów wielu krajów. Dąży do odświeżenia i umocnienia wizerunku polskiego jazzu w świadomości zagranicznych odbiorców.

https://jazzpopolsku.pl

Michał Ciesielski,

pianista i kompozytor jazzowy. Od 4 lat żyje i tworzy w Pekinie, gdzie jest wykładowcą fortepianu jazzowego na Contemporary Music of Music w Pekinie (CMA). Michał jest liderem tria Confusion Project, z którym nagrał pięć autorskich płyty. Jako solista zadebiutował w 2014 roku albumem „Between Black & White”. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Ma na swoim koncie ponad 100 autorskich kompozycji. Występował m.in. w Anglii, Chinach, Holandii, Kazachstanie, Mongolii, Niemczech, Rosji i Włoszech. Aktywnie współtworzy pekińską scenę jazzową, współpracując z lokalnymi muzykami. W Państwie Środka koncertował zarówno ze swoim trio, jak i zespołami Stanisława Słowińskiego i Rafała Sarneckiego, którzy co roku odwiedzają Chiny.

http://www.mlmgmt.pl/mciesielski.html

Organizator: Instytut Dyplomacji Publicznej

Misją Instytutu jest budowa nowej jakości w polskiej dyplomacji gospodarczej, a w tym Pragmatyzmu, Rzetelności oraz Efektywności w działaniach biznesowych w Polsce i na całym świecie. Fundacja działająca na rzecz promocji i rozwoju edukacji ekonomicznej.
https://idegroup.pl/misja-i-cel/

Leszek B. Ślazyk

e-mail: kontakt@chiny24.com

© 2010 – 2022 www.chiny24.com

 » Read More

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Bez kategorii