Szybki internet i rozmowy bez kompromisów: Bestsellerowe pakiety sieci komórkowej Otvarta

Każdy, kto szuka ciekawej oferty sieci komórkowej, stoi przed trudnym wyborem. Liczba ofert na rynku jest ogromna i każdy operator próbuje czymś skusić. Niestety – problem leży w tym, że wiele propozycji ma w sobie zaszyte rozmaite haczyki. Na tym tle wyróżnia się jednak sieć Otvarta, która naprawdę potrafi zaskoczyć swoimi propozycjami. Przyjrzyjmy się im bliżej – bo jest czemu.

 

Zaczyna się od niskich cen

Zazwyczaj sprawa wygląda tak, że operatorzy prezentują niskie ceny kosztem parametrów oferty. Gdy jednak przychodzi do chwalenia się tymi drugimi, kwoty miesięczne zaczynają rosnąć. Otvarta ma jednak zupełnie inne, zdecydowanie bardziej przyjazne dla swoich użytkowników podejście do tego tematu.

Gdy przyjrzymy się bliżej poszczególnym propozycjom, okazuje się, że choć najniższe cenowo (dosłownie od niecałych 10 złotych miesięcznie) propozycje są bardzo przystępne dla kieszeni i już na starcie dające sporo możliwości, to kolejne warianty przy niewielkiej różnicy cenowej pozwalają bardzo wyraźnie odczuć korzyści.

Oferty dla każdego, bez względu na styl życia

To, co zwraca uwagę, to fakt, że Otvarta nie koncentruje się tylko na jednej grupie użytkowników. Wśród proponowanych wariantów abonamentu znaleźć można opcje tak dla osób oszczędnych, sporadycznie wykonujących rozmowy telefoniczne, jak i dla zabieganych i zapracowanych, którzy dzwonią niemal bez przerwy i sporo korzystają z internetu.

Najtańszy abonament, pomimo wspomnianej niewielkiej ceny, zawiera w sobie pewien pakiet darmowych połączeń (liczący sześćdziesiąt minut) i dwugigabajtowy pakiet transferu danych internetowych. Czyni to go idealnym dla niektórych seniorów, ale też jako pierwszy pakiet telefoniczny dla dziecka.

Z drugiej strony zaledwie pięć złotych miesięcznie więcej pozwala na zwiększenie transferu internetowego do 11 GB miesięcznie oraz na rozmowy bez limitu – rzecz idealna dla naprawdę wielu osób. Gdyby jednak ktoś oczekiwał więcej, kolejne propozycje skokowo podnoszą możliwości, aż do pakietu „O! OGROMGIGA! 5G”, który w cenie 39,99 złotych daje aż 100 GB miesięcznie – w sam raz dla wszystkich, którzy korzystają z sieci do celów zawodowych, edukacyjnych lub rozrywkowych (pełen przegląd tego, co daje każda opcja, można znaleźć na stronie https://otvarta.pl/).

Mknąc przez internet z szybkością błyskawicy

Oczywiście gdy chodzi o internet, to nie tylko wielkość transferu ma znaczenie. Liczy się również jego szybkość. Choć technologia 5G jest w Polsce dostępna już od ładnych paru lat, nadal nie wszyscy operatorzy ją zapewniają. Sieć Otvarta daje jednak taką możliwość, co stanowi ogromną wartość dodaną dla jej użytkowników.

W praktyce oznacza to nie tylko brak problemów z opóźnieniami w trakcie oglądania filmów czy płynne połączenia w trakcie rozgrywek internetowych, gdzie brak opóźnień ma ogromne znaczenie dla zwycięstwa. To również spore udogodnienie w pracy zdalnej, gdzie brak opóźnień w czasie telekonferencji jest bardzo ważny – zarówno w czasie zebrań, jak i przy okazji rozmów biznesowych z kontrahentami. Pół biedy, gdy są to rozmowy w małym gronie. Jednak już kilkanaście symultanicznych połączeń wizyjnych potrafi być sporym wyzwaniem dla osób użytkujących połączenia ze słabszą przepustowością.

Otvarta wyciąga rękę do wymagających użytkowników

Oprócz abonamentów telefonicznych, sieć Otvarta ma również ciekawe propozycje dla osób szukających internetu mobilnego. Pakiety danych zaczynają się już od 10 GB, a można zamówić nawet do pół terabajta miesięcznie. Co więcej, operator zwraca uwagę również na osoby, które ze względów bezpieczeństwa potrzebują stałego numeru IP – a to naprawdę unikalna propozycja, gdy chodzi o rozwiązania mobilne. Oczywiście, nie jest to opcja obligatoryjna.

Dlaczego ma to znaczenie? Ponieważ ze względów bezpieczeństwa niektóre usługi – zwłaszcza wewnętrzne systemy firm przetwarzających dane wrażliwe, w tym osobowe i finansowe – są blokowane dla połączeń spoza tak zwanej białej listy, na którą wpisywane są konkretne numery IP upoważnionych osób.

Dostęp do karty eSIM

Ciekawą informacją dla miłośników nowinek technologicznych jest fakt, ze sieć Otvarta pozwala swoim klientom aktywować kartę eSIM, czyli wirtualny odpowiednik fizycznej karty.

To nic innego, jak następca dotychczasowych nośników. Te stopniowo ewoluowały od „zwykłej” karty, przez wariant micro, aż do nanoSIM. Choć zajmują coraz mniej miejsca, nadal mają one jedną istotną wadę, w przypadku kradzieży traci się wszystkie zapisane na karcie dane.

Tymczasem karta eSIM, pomijając nawet aspekt ekologii, po prostu jest pod tym kątem bezpieczniejsza. Dane przetwarzane są w chmurze i bez problemu można z nią zsynchronizować nowy sprzęt. Wszystko, co mamy na karcie, można łatwo w razie potrzeby odzyskać.

Już teraz Apple zapowiada, ze jego przyszłe urządzenia porzucą obsługę fizycznych kart na rzecz eSIM. A ponieważ ten producent nieraz już wytyczał nowe trendy, można się spodziewać, ze i inni producenci pójdą jego śladem.

Słów kilka podsumowania, czyli jak znaleźć ofertę idealną

Poszukując abonamentu spełniającego Twoje potrzeby, nie musisz wybierać między niską ceną i dobrymi parametrami. Oferta sieci Otvarta pozwala połączyć jedno z drugim, dostarczając szybki internet 5G, możliwość dobrania pakietu do realnych potrzeb, a na dodatek otwierając się na nowości technologiczne, takie jak karty eSIM.