Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Lubisz bawić się modą, prawda? Jeżeli jesteś wielbicielką biżuterii, koniecznie powinnaś wiedzieć, jak dobierać kolczyki do kształtu twarzy. Stań przed lustrem i odpowiedz sobie na jedno pytanie dotyczące tego, jak zarysowuje się Twoja twarz? Przypomina bardziej koło, czy kwadrat? A może jest owalna lub trójkątna?

Kolczyki do twarzy okrągłej, kwadratowej i trójkątnej

Delikatne, wiszące kolczyki wpłyną pozytywnie na wysmuklenie Twojej twarzy. Polecane są zatem szczególnie do buzi okrągłych. Nie bez znaczenia podczas wyboru kolczyków jest także fryzura. Do wszystkich kolczyków wiszących szczególnie polecane są krótkie, albo upięte włosy. Wtedy wyglądamy bardziej elegancko, a uszy i szyja są bardziej widoczne, co z kolei powoduje, że kolczyki przyciągają wzrok. Krótkie wkrętki (szczególnie te większe) polecane są natomiast bardziej do twarzy owalnych, czy wręcz nawet pociągłych, gdyż zaokrąglają. Jeśli jesteś posiadaczką twarzy kwadratowej, unikaj biżuterii kanciastej, o geometrycznych kształtach, np. trójkąta, prostokąta czy rombu. Buzia pełna i okrągła niech lepiej wystrzega się kolczyków na bazie koła. Do tej trójkątnej pasować będą szczególnie kolczyki wąskie tuż przy sztyfcie, a rozszerzające się u dołu, raczej w opływowym kształcie, choć możesz rozważyć kolczyki na łańcuszku z jakimś akcentem u dołu, np. okrągłe. Inspiracje dotyczące biżuterii znajdziesz np. w sklepie Bonore.

Jak podkreślić urodę biżuterią?

Najlepiej będzie stosować następującą zasadę: im więcej kątów widzimy w rysach twarzy, tym więcej krągłości w kolczykach szukajmy. Pamiętajmy, że natura zawsze dąży do równowagi. Do twarzy owalnej możemy założyć przeróżne kształty kolczyków, aby czuć się pięknie i wyjątkowo. Ale nie dajmy sobie wmówić, że tylko takie rysy są dobre. Każda z nas, niezależnie od tego, jaki kształt przypomina jej buzia, jest wyjątkową i piękną kobietą. Nie dajmy zatem wsadzić się w ramy tym bardziej, że jest wiele modeli kolczyków łączących różne kształty. Jedne charakteryzują się prostą linią w duchu nowoczesnej mody, inne są tradycyjne, o złożonym kształcie. Najważniejsze jest to, żebyś Ty – ich nosicielka – czuła się w nich jak najlepiej. Nasze porady traktuj zatem wyłącznie jako pomoc w wyborze odpowiedniej biżuterii dla siebie, ewentualnie dla kogoś bliskiego.

Ważny jest również dekolt

O czym jeszcze należy pamiętać wybierając odpowiednie kolczyki? Powinny być one dopasowane także do stroju, jaki zamierzamy ubrać, a tym bardziej do kształtu dekoltu, a ten również może mieć znaczenie w odbiorze twarzy. Wycięcie w kształcie litery V będzie działało wysmuklająco nie tylko na nią samą, ale też na szyję oraz podbródek. Efekt ten jeszcze bardziej podkreślą długie, wiszące kolczyki. Do bluzki lub sukienki bez dekoltu odpowiednie będą kolczyki w postaci sztyftów, które są krótkie. Pamiętaj jednak, że zaokrąglą one Twoją twarz. Podobnie w przypadku golfów, do których także najlepiej zakładać krótkie kolczyki, by uniknąć uszkodzenia biżuterii oraz ubrania. Wycięcie w łódkę podkreśli linię Twoich ramion oraz również może wpłynąć na optyczne zaokrąglenie twarzy. Do bluzki typu hiszpanka świetnie będą wyglądały geometryczne, długie kolczyki na bazie prostokąta. Jeśli jesteś osobą o owalnym kształcie buzi, rozważ założenie pięknych, dużych kół. Najlepiej jednak nie zakładaj wtedy nic na szyję, a jeśli już zdecydujesz się na naszyjnik, niech będzie on minimalistyczny i koniecznie pasujący do kolczyków pod względem koloru oraz stylu.