Młode wilki: Wikar, Baum, Zabrzańska, Malek || MPJ 2022

mlode-wilki:-wikar,-baum,-zabrzanska,-malek-||-mpj-2022

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w grupach U18 i U16 rozegrane w Sypniewie. Byliśmy świadkami świetnych partii i dominacji dwójki zawodników nad resztą stawki.

Medaliści MPJ U18: WFM Martyna Wikar, WCM Monika Marcińczyk, WCM Barbara Goraj, IM Jonasz Baum, FM Maciej Czopor, Sebastian Półtorak. /zdj. M.Czopora – Krzysztof Skiba, pozostałe – Krzysztof Szeląg
Dziewczęta U18

God Save the Queen – dziś nie jestem już pewien czy angielski hymn odnosi się do Elżbiety II czy też do Martyny Wikar, która z fenomenalnym wynikiem 8,5/9 sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski do lat 18.

Musisz włączyć obsługę JavaScript, aby umożliwić wyświetlanie gry szachowej.

Jedyną, która zdołała urwać jej pół punktu, jest Monika Marcińczyk. Obie dziewczęta szły krok w krok i wygrywały każdą jedną partię aż do VIII rundy. Ostatecznie Monika stanęła na drugim stopniu podium z 7,5/9, ponieważ w rzeczonej przedostatniej rundzie… przegrała z brązową medalistką Barbarą Goraj. Olkuszanka zgromadziła 6,5 punktu i dopełniła podium.

Musisz włączyć obsługę JavaScript, aby umożliwić wyświetlanie gry szachowej.

Chłopcy U18

Bardziej wyrównana była rywalizacja w grupie męskiej, gdzie do ostatnich minut ważyły się losy medali. Mistrzem został niepokonany Jonasz Baum z 7/9, tuż za nim Maciej Czopor, Sebastian Półtorak i Jakub Seemann – wszyscy trzej z 6,5/9. Punktacją pomocniczą wicemistrzem Polski został Czopor, a na najniższy stopień podium przypadł Półtorakowi. Co ciekawe, to czternastoletni Jakub Seemann był osobą, która „brzydziła się” remisami – w swojej grupie zanotował najwięcej zwycięstw (sześć), jednak porażki z Baumem i Czoporem zrzuciły go na czwartą lokatę.

Musisz włączyć obsługę JavaScript, aby umożliwić wyświetlanie gry szachowej.

Medaliści MPJ U16: Weronika Zabrzańska, WCM Martyna Starosta, Maria Siekańska, Jan Malek, FM Jan Klimkowski, FM Iwo Karolczuk /zdj. W.Zabrzańskiej – Krzysztof Skiba, pozostałe – Krzysztof Szeląg
Dziewczęta U16

Jedyna z grup, w której mistrzyni i wicemistrzyni zanotowały taki sam wynik, a to wszystko dzięki… ich starcia w ostatniej rundzie! Weronika Zabrzańska prowadziła przez cały turniej, lecz za nią czaiły się inne rywalki, w tym Maria Siekańska czy Martyna Starosta. To właśnie Starosta w ostatniej rundzie pokonała Zabrzańską i zrównała się z nią punktami – obie miały po 7/9. Buchholz był łaskawszy dla Weroniki i to ona zgarnęła złoto. Na najniższym stopniu podium stanęła Maria Siekańska (6,5/9), lecz trzeba wspomnieć o również Zuzannie Rejniak, która także zanotowała 6,5/9.

Musisz włączyć obsługę JavaScript, aby umożliwić wyświetlanie gry szachowej.

Chłopcy U16

Ostatnia z grup juniorskich i druga z Terminatorem w swych szeregach. Od samego startu dzielił i rządził Jan Malek – zanotował genialny start 7/7! Dopiero w przedostatniej rundzie został pokonany przez Bartosza Fiszera, ale nie przejął się tym zbytnio i wygrał również ostatnią rundę i z 8/9 zrobił normę na mistrza krajowego i został najlepszym zawodnikiem poniżej 16 roku życia w Polsce.

Musisz włączyć obsługę JavaScript, aby umożliwić wyświetlanie gry szachowej.

Srebro przytulił faworyzowany Jan Klimkowski (7,5/9), a brązowym medalistą jest Iwo Karolczuk (6,5/9). Fiszer, mimo zwycięstwa nad Malkiem, przegrał z „Klimkiem” i Karolczukiem i zajął czwarte miejsce.

Strony turniejowe MPJ 2022

Dziewczęta U18

Chłopcy U18

Dziewczęta U16

Chłopcy U16

Artykuł Młode wilki: Wikar, Baum, Zabrzańska, Malek || MPJ 2022 pochodzi z serwisu Infoszach.

 » Read More

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Bez kategorii