Każdy kij ma dwa końce

kazdy-kij-ma-dwa-konce

Świat nie jest prosty i czarno-biały. Pewne pojedyncze akcje, wywołują niezwykle złożone i liczne reakcje. Ewentualne zastosowanie pewnych środków wymaga analiz i budowania alternatywnych scenariuszy wywoływanych efektów. Scenariuszy po myśli i wbrew założeniom.
Coraz częściej mam wrażenie, że gdzieś tam w wielkim świecie decyzje podejmowane są bez świadomości, że każdy kij ma dwa końce.
👉 – Zamrożenie aktywów banku centralnego Rosji wywołało niepokój sporej liczby państw, które uświadomiły sobie, że rezerwy walutowe w dolarach USA mogą stać się kiedyś bezużyteczne, jeśli taka będzie wola USA;
👉 – Arabia Saudyjska rozważa rozliczanie się z Chinami na bazie petrojuanów;
👉 – Japonia już podpisała umowę z Chinami o rozliczeniach yen/juan z pominięciem U$D (najwięksi wierzyciele USA);
👉 – Bojkot Rosji przez Apple (2% przychodów koncernu) spowodował, że Chińczycy na serio dyskutują publicznie, czy nie warto odpuścić sobie iPhony i inne iCośki na rzecz urządzeń chińskich, których nikt im raczej nie zablokuje (Chiny to 19% przychodów Apple i główna baza produkcyjna);
👉 – Rosja i Ukraina “okazują się nieoczekiwanie” spichlerzem Europy i basenu Morza Śródziemnego – zablokowanie dostaw zbóż, słonecznika i kukurydzy z Rosji oznacza 20% zwyżek cen w Europie, ale głód w Libanie (ponad 90% importu zbóż to Ukraina)
👉 – 90% indyjskiego uzbrojenia to sprzęt rosyjski, lub na rosyjskich licencjach – Indie nie są w stanie tej sytuacji zmienić z dnia na dzień:
👉 – inwestorzy otrzymawszy pierwsze sygnały o nowej fali koronawirusa w Chinach nabrali ogromnego optymizmu jeśli chodzi o tamtejsze wielkie firmy technologiczne, bo nowa fala oznacza, że Chiny skupią się na sobie. Od poniedziałku do wczoraj akcje tych firm poszły w górę:

 • Tencent +23%
 • JD.com +36%
 • Alibaba +27%
 • Baidu +37%
 • Meituan +36%
 • Pinduoduo +70%
  👉 – i nagle się okazało, że przywódcy takich krajów jak Wenezuela, czy Iran są jednak w porządku. Dziś. Jutro pewnie znów będą sługami imperium zła.
  👉 – od 24 lutego do 16 marca granicę polsko-ukraińską przekroczyło 1,95 miliona uchodźców z Ukrainy – informuje Straż Graniczna;
  👉 – tym ostatnim świat zajmuje się w sposób umiarkowany – jest z nas dumny, ale skoro sobie radzimy…

 » Read More

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Bez kategorii